A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Brazílie - Diskuze

Původní dotaz

Bezpečnost v Brazílii

11.12.2006 20:16:52 | jiri
zdravim vsechny obdivovatele Brazilie,

chystam se letos do Brazilie, chtel bych se zeptat nekoho kdo zde byl, jak je to s bezpecnosti, je zde opravdu nebezpecno jak jsem slysela? prej policie je celkem necinna

dekuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
DianaSkalickaaa
30.03.2010 21:07 78.24.11.***
Brazílie - zkušenosti  
  • Anonym (1)
Dzarda 07.01.2009 17:44
RE: RE: RE: bezpečnost v brazílii  

Prohlaseni ze je tam bezpecno jak v Praze je hodne pritazene za vlasy. Byl jsem v Brazilii ve favelach, coz neni zrovna moc bezpecne a do tech nejhorsich favel se nikdo ani neodvazuje, ani policie natoz turisti :) Srovnavat to z Prahou je hodne mimo. Ale s ostatnima nazorama souhlasim. Pokud nebudete nosit zlate retezy s 10cm zlatym krizkem a fotakem na krku, tak budete v pohode myslim ze skoro kdekoli. Mluvim ze skusenosti, protoze presne to nam rikala delegatka, ale meli jsme tam pana, kterej toho nedbal a presne s takovym retezem a zlatym krizem sel po trznici ve Fortaleze a prvni co se stalo, ze pribehnul klucina a chtel mu ho utrhnout z krku. Ale s prominutim ten pan byl pitomec, jinak se to neda rict. Mel by si uvedomit ze ty lidi vetsinou nemaji co jist a on se tam takhle promenaduje ikdyz ho vsichni varuji...
Urcite je dobre, pokud si pujcite auto, jezdit se zamcenymi dvermi. Sjezdili jsme dost velkou cast statu Ceara a meli jsme obcas problemy presne s takovymi kluky, kteri na semaforech jakoby chteji myt okna, ale ve skutecnosti vam koukaji do auta co tam mate a pokud je neco na zadnich sedadlech jsou schopni vam tam vlezt.
Ale abych nestrasil, musim rici ze jsem se pohyboval po meste i postrannich ulickach s fotakem, moc prijemne to nebylo, ale nic se mi nestalo a ani fotaku :) Kdyz budete dodrzovat co se tu v diskusich pise, je tam bezpecno. Vseobecne se da rici ze cim vetsi mesto tim horsi bezpecnost. Stejne je to na plazich, na ni si berte tak maximalne rucnik a par penez na kokosy :) ty jsou vychlazeny na plazi super piti.

• Anonym (8)
Honza_architekt
27.12.2008 09:57 83.208.232.***
RE: Bezpečnost v Brazílii  

V Brazílii jsem bez cestovní agentury strávil na dvakrát 2 měsíce. Navštívil jsem Rio, Porto Alegre, Foz, Brasílii, Salvador, Belo Horizonte, Ouro Preto, Manaus, Amazonii a další. Myslím, že pokud se vezme rozum do hrsti a neověsím se drahými předměty a nechovám se jako Japonci, tak se nebezpečí vydatně sníží. Osobně jsem se nesetkal s problémem, ale kolegovi, který se mnou cestoval, na letišti v Porto Alegre při odletu ukradli foťák. Takže doporučuji nenápadnost. Za dva týdny jedu zase. Honza

sandra61 17.09.2007 19:49
RE: RE: bezpečnost v brazílii  

měla jsem samozřejme mobil i foťák, jen se mi nehoupal na krku, aby ho každý viděl, ale měla jsem ho pod tričkem.Je tam stejne nebezpečno jako v Praze kolem Václaváku.

• Anonym (8)
tomas0001212
16.09.2007 11:13 212.111.31.***
RE: bezpečnost v brazílii  

takže tam sou zlodeji??? ma to cenu si tam brat mobil nebo fotak?? :-)

• Anonym (7)
sandra61 03.09.2007 16:10
bezpečnost  

Ja jsem prochodila kus Ria úplně sama všemožnými zapadlými uličkami a neměla jsem problém. Stačí nevystavovat na odiv zlaté prsteny, řetízky, foťáky apod. a nikdo si vás ani nevšimne. Když nevypadáte jako klasický turista, splynete s obyvatelstvem. Naproti tomu kamarádka se šla projít na Copacabaně k moři a výrostek na kole jí strhnul zlatý řetízek dřív, než si ho vůbec všimla.Nebezpečno je hlavně ve slumech na okraji, na turistických místech je to spíš takováhle nenápadná zlodějna. Na pláži se pak musí všechno hlídat, výrostci si nenápadně přisedávají, až po něčem sáhnou a zdrhnou, když ale vidí, že je člověk ostražitý, jdou jimam.

Bicho
25.02.2007 00:10 193.165.104.***
(ne)bezpečnost  

Myslím, že děti nebudou problém ;) Pokud dokážeš upustit od Ria, můžeš si vybrat nějaký hotelový komplex vhodný pro rodiny s dětma a do Ria jet jen na výlet ...

jiri
22.12.2006 09:59 88.103.41.***
RE: bezpečnost v brazílii  

no takže s menšíma dětmi asi určitě ne předpokládám :) ... no tak to se tam podívám asi až sám

Katka
17.12.2006 11:57 62.129.53.***
bezpečnost v brazílii  

ahoj, zalezi jiste na tom, kam vyrazis..V Riu opravdu nebezpecno je, policie se sice cini, ale nestiha, vsechna mensi mesta jsou na tom uz mnohem lip..
Ale je treba snazit se dodrzovat zakladni bezpecnosti pravidla

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu