A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Brazílie - Diskuze

Původní dotaz

Jak z Ria de Janeira na ostrov?

07.10.2011 17:55:23 | Fráqi
Fráqi
Prosím o radu: Ráda bych se někam podívala mimo Ria na nějaký ostrov nemáte někdo informace kam a jak se dostat? Letíme v únoru na vlastní pěst tak bych uvítala každou informaci :-D Ještě bych se chtěla zeptat jak nejlevněji se dostat z letiště Galeao na Copacabanu a kolik vyjde teda taxi? děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
20.11.2012 10:12 78.102.193.***
Re: Jak z Ria de Janeira na ostrov?  

Ahojky asi píši pozdě ale přece :-! Zrcadlovka dopadla dobře přiletěla i se mnou domů je to tam opravdu dost nebezpečné. Nám se sice nic nestalo ,ale člověk je tam furt v takovém napětí a kouká kolem jestli na tebe někdo nevyběhne :-S Foták jsem nosila v batohu dost otrhaném a celkově jsem byla i tak oblečená 8-) Jinak jsme jezdili metrem i busem což je velký zážitek :-D Můj přítel tam fotil v metru pak přiběhla dosti velká carioca a začala na něj dost nahlas nadávat no měla jsem respekt přední i já :-! Potom jsme i potkali sousedy Slováky, a ti byli právě přepadeni na Copacabaně prý to nebyl už nožík ,ale spíše jako mačeta sebrali peníze a fotak. :-( Tak doufám že ti to dobře dopadne a že si Rio užijete naplno ;-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
PeŤa
07.10.2012 14:27 178.72.244.***

Ahoj,

Kdyby ses tu náhodou zjevila - Jak ti to dopadlo s tou zrcadlovkou? Jedu v listopadu do Brazílie a mimo jiné 4 dny v Riu a mám trochu obavy. Malý kompakt si vezmu taky, ale je to shit, proto rád nosím zrcadlovku, i když to taky není nějaká profi záležitost. Jsem uvažoval, že ji budu nosit třeba v igelitce nějakého marketu nebo tak:-DDD
Děj kdyžtak vědět, jak jsi to měla z bezpečností v tom Riu.

Díky,

Peťa (peteremrich@seznam.cz)

gomesk
26.02.2012 10:53 195.98.12.***
maracana  

to (86.49.123.***) Neboj, aj ked je Maracana v prestavbe, na futbal, hlavne na Flamengo sa mozte ist pozriet, je to fakt zazitok. Momentalne hrava na stadione ENGENHAO, najmodernejsi stanok v Juznej Amerika. Listok cca 40 realov. Na Maracanu sa da ist pozriet, no dovnutra vas nepustia. Za vstupne 20 realov si mozte pozriet miestu sien slavy - ziadna slava to teda nebola :-), ale osobne som bol sklamany a teda nedoporucujem. Btw, pre toho kto sa ubytuje na Copacabane, je Botanicka zahrada dostupna aj pesi, staci obist Lagunu, co je tak na 40min. Pekna prechadzka, na ktorej zistite, ze brazilci to so zdravym zivotnym stylom myslia vazne. Na kazdych cca 100 metroch najdete nejaku posilnovaci hrazdu alebo aspon nejaku jednoduchu preliezku.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
12.02.2012 19:56 86.49.123.***

No pěkný teda :-( Tak to taky vyškrtávám no :'(

Alfred
12.02.2012 18:49 147.32.195.***

Obavam se, ze to neni nahradnimi dily .... Loni (tusim v srpnu) doslo k tragedii, zemrelo cca 5 lidi, asi 50 zranenych (nekteri z nich umreli pozdeji). Od te doby nejezdi. Na konci ledna (letosniho) pry nejezdila. Moc bych nedoufal, ze ji v brzke dobe rozbehnou (chteji bezpecnejsi vozy kvuli turistum).

Neregistrovaný uživatel
12.02.2012 10:09 86.49.123.***

Mám ještě jeden dotaz ,ted jsem vyčetla že už prý nejezdí ta tramvaj do Santa Tersa nevíte o tom něco? prý jim došli náhradní díly :-\

Neregistrovaný uživatel
12.02.2012 09:55 86.49.123.***

No pěkný teda :-! Tak chlapci budou zklamaní no už to vidím jak budou :'( No tak si koupí nějakou pohlednici a bude to :-D Jinak se už moc těším klepe mi to už za dveřmi 8-)

Alfred
12.02.2012 08:04 147.32.195.***

Nerad kazim radost, ale Maracana se prestavuje a upravuje pro MS v 2014. Pochybuju, ze tam uprostred staveniste nekdo hraje zapasy :). Je tam stanice metra, tak asi neni problem se tam ryche dostat, ale za vstupni branou jsem videl jen hromady pytlu s cementem a sutinu. Nastesti to nebyl muj napad se tam podivat, tak jsem nebyl zklamany :).

Neregistrovaný uživatel
11.02.2012 10:29 78.102.233.***

Teda děkuji za info ;-) určitě ty ovocné štávy nevynechám ;-) a chtěla bych se zeptat jestli jste byl na Maracaně a na zápase nebo nevíte jak to tam chodí :-[ nebo kolik stojí zápas? <:-)

Alfred
09.02.2012 09:42 147.32.206.***

Vyborny jsou ty ovocny stavy,jak jsem psal. Maj tak 30 druhu ovoce a namichaji jakkoukoliv kombinaci chcete (nedelaji to jen v Riu, ale tam to delaji nejlip ... kdyz to porovnam s jinymi regiony, tak j eto rozdil jako mezi vinem za 2 litry a krabicovym za 15). A je to huste , ze v tom stoji lzicka. Netusim, jak to dokazou. Vyborna je kombinace manga a mucenky (maracuja). Ale clovek si muze vymyslet, co chce a naco ma chut :). Na ulicich jsou casto stanky s tkovymkrehkym pecivem, nejcasteji je v tom syr (jsou i verze s masem ... kurecim nebo hovezim treba ... teda spis kousicka masa :) ). Hodne je to smazene v oleji. Kolikrat na to maji takove obrovske panve jak na ryzovani zlata. Pro evropany tam priprava mozna vypada odpudive, ale chutna do dobre a nemel jsem po tom nikdy zadny zdravotni problemy (to jsem mel jen po jedne veceri v jednom hotelu .. ve meste se zapadem slunce vsechno najednou zavreli a nebyla sance se jinde najist :( ). Obecne myslimneni duvod se bat jidla ze stanku na ulici. Urcite je dobry si dat kokosy. Ty prodavaji vsude. Osvezujici a zdravotne prospesne. V samsoce se da beznekoupit bily syr, trosku vypada jakoovci ci kozi. Nevim, co to bylo,ale chutnal vyborne. Chutnaly mi ryby i bezne maso, ale bohuzel steakovou slast jsem zazil jen u argentiny. Tam je opravdu umi. Radsi jsem chodil do restauracina vahu. Nebylo tam moc lidi, velky vuber masa,priloh, ovoce a zakusku. V bezne lidove restauraci preplneno, obsluha nestihala ..ne moc prijemne prostredi. Doporucil bych nasvtevu metskyho trhu, bohuzel je kazdy den (v tydnu) jinde - ***** se hleda. Tam clovek urcite narazi na jejich bezny jidlo ci piti (myslim, ze tam lisovali neco z stvolu cukrove trtiny). Taky tam maji treba plody kesu. Chutove nic extra, ale zajimavy, odkud se bere ten orisek. Hodne oblibene piti je tam cachaca (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Cacha%C3%A7a). Parkrat jsemm si dal na ulici zmrzlinu. Velmi mi chutnala. Jednou jsem resil, zda si dat maly nebo velky kornout. Maly se mi zdal moc maly. Nakonec jsem byl rad, ze jsem si dal maly, protoze na tom byl takovy kopec zmrzliny, az me to desilo. Klasicka zmrzlina od nestle je tam vsude, ale bohuzel prakticky totez co v evrope. V samoskach maji obrovsky mnozstvi mlecnych napoju s ruznymi druhy jejich ovoce. Clovek si kolikrat nedokaze vybrat. Jejich dzusy mi chutnaly mnohem vic nez nase. A dost tam prodavaji dobre caje. S temi nasimi se to neda vubec srovnat. V argentine je piji jen horke, ale v brazilii i studene. Prodavaji je v kelimku jako kdysi pomelo ale i v plechovkach. Vizualne si vzpominam, jak to vypada, ale na jmeno bohuzel. Ale maji to skoro vsude.

Znamky se prodavaji pouze na postach. Obcas je docela narocne nejakou najit. Nejlepsi kurz je ve smenarne mimo letiste myslim, ale je narocne ji najit a ten proces vymeny je pomerne nrocny. Nejdriv reknu/napisu, kolik chci vymenit , na to odpovedi kolik mi daji realu. Kdyz souhlasim, tak vezmou penize a strci je diry v pancerovanych dveri. Muze to klidne trvat 10 minut, nez z te diry vylezou penize pro Vas ..ikdyz tam nikdo jiny neni. Opravdu doporucuji pak prepocitat penize dukladne. Oni jsou v matematice opravdu slabi a videl jsem, jak nekdo reklamoval mnozstvi tech penez 3x. Jen pro priklad, platil jsem jednou neco v hodnote 40Kc, platil cca 200Kc a snazil se mi vratit v drobnych 500kc ..

V noci se jezdi bez ohledu na semafory a prechod prochodce mi tam prisel ve dne jako ozdoba na silnici.

Prestoze je velka nezamestnanost, tak v nekterych kramech mi prislo, ze je asi moc levna pracovni sila. Jeden se mi pletl pod nohy,druhy vyndal zbozi z regalu, treti zabalil, ctvrty napsal paragon a paty zkasiroval. Byl jsem v tom krame sam :). A jsou obecne trosku pomali, moc se nehoni.

Pokud chcete videt sambu, tak v podvecer casto cvici skupinove na Cope.mezi silnicemi. Ale ta ma bohuzel nekolik km ...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu