A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Brazílie - Diskuze

Původní dotaz

na vlastní pěst

28.05.2008 18:26:26 | aztec
aztec
Zdravím všechny cestovatele!
Hodlám v brzké době navštívit s přítelkyní Brazílii se vším všudy, a tak se snažím získat rady a zkušenosti na všech úrovních, tedy i zde. Nejvíce mě zajímají zážitky těch, kteří tuto zemi navštívili osobně na vlastní pěst, nikoliv s CK. Zajímaly by mě jakékoliv informace ohledně místní dopravy (letadlo - vlak - bus - taxi), ubytování, strava, nemoci a zdraví nebezpečná havěť, zejména však počasí na vodopádech Iguazu a v okolí řeky Paraná v listopadu (případně v březnu).
Děkuji předem všem za jakékoliv užitečné informace. ;-)
Co zde zcela určitě nehledám, jsou zkušenosti plážových povalečů. 8-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
MajkaCS 06.07.2016 20:09
Rio de Janeiro na vlastní pěst?  

Ahoj, chceme s kamarádkou navštívit Rio de Janeiro. Ze všech stran posloucháme a čteme názory, jak moc je Rio nebezpečné. Většinou od lidí, kteří samozřejmě v Riu nikdy nebyli :-) Chceme letět na návštěvu ke kamarádkám do Salvadoru a pak už samé dvě zhruba na 3 dny do Ria. Máte někdo zkušenosti, jestli je opravdu Rio pro dvě ženy tak nebezpečné? Plánujeme chodit samozřejmě jen po turistických místech, žádné odlehlé uličky :-)

Petr
30.07.2015 21:05 212.79.110.***
Re: Jižní Brazílie (Rio Grande do Sul, Santa Catarina, etc.)  

Jestli to ještě platí, ozvi se na e-mail: petr.schw@gmail.com

Neregistrovaný uživatel
30.01.2014 16:11 195.113.65.***
Jižní Brazílie (Rio Grande do Sul, Santa Catarina, etc.)  

Ahoj lidi,
již nějaký čas koketuji s myšlenkou vypravit se do Jižní Brazílie, kde je velmi krásná krajina s množstvím hor a vysočin, klimatem i krajinou do určité míry připomínající Evropu a zřetelnými stopami evropské imigrace z zejména z Německa, Polska, Ukrajiny a samozřejmě Portugalska. Budu vděčný za jakékoli tipy, zkušenosti, rady a postřehy, pokud jste někdo v této části Brazílie už byl.

Díky moc
a přeji pěkný den

-Empi-

• Anonym (6)
  • Anonym (7)
chillipess
21.02.2011 18:48 89.176.119.***
Díky  

Díky za mazání mých příspěvků, jakožto i opakovaného mazání fotek z mého profilu. Dbejte na čistotu tohoto webu, tak dobře to uměl jen Jaroslav Kojzar.

• Anonym (4)
  • Anonym (5)
martinek.name.name 10.01.2011 19:25
BAHIA- BRAZÍLIE  

NAVŠTIVTE REGION BAHIA V BRAZÍLII, SKUTEČNĚ TO STOJÍ ZA TO. NEKONEČNĚ DLOUHÉ PLÁŽE, KOLONIÁLNÍ ARCHITEKTURA A PARÁDNÍ ATMOSFÉRA.

KOMPLEXNÍ TURISTOCKÉ INFORMACE A RYDY NA WEBU: http://martinektravel.com/

• Anonym (5)
  • Anonym (7)
www.vchorvatsku.eu 02.11.2009 10:56
Na vlastní pěst  

V Brazílii jsem byl 3x z toho jednou s CK a už nikdy. Co se týče cestování vyzkoušeli jsme bus, stop i půjčení auta. Auto je ideální pokud chce člověk poznat jak Brazílie vypadá. Je to země plná kontrastů, bohatá města i chýše u cesty. Nikde jsme neměli jediný problém s domluvou - ruce - nohy a papír. Pozor není pravda o tom počasí - je to obrácené proti nám. V lednu mají léto a v černu je tam "zima" teplota stejná, ale hodně prší.

• Anonym (8)
  • Anonym (11)
Greckovka
15.07.2008 10:11 89.24.241.***
Na vlastní pěst  

Brazílie je krásná a rozmanitá země. Cestování po vlastní ose je opravdu pro velké dobrodruhy. Ale pokud se tam někdo dostane jen žasne, protože domluvit se anglicky je někdy nadlidský výkon. Takže pokud do Brazílie tak s portugalským nebo španělským slovníkem. Jinak počasí je tam stále stejné. Byla jsem tam v dubnu a bylo v rozpětí 28-38 stupňů. Vodopády v Iguacu jsou nádherné, ale musí být dostatek vody. Co se týče dopravy tak nejjednodušší je létat. Dobré je si sehnat už tady v Praze tzv. airpass. Nás vyšel na 720 USD a lítali jsme Rio - Iguacu, Iguacu- Sao - Manaus, Manaus - Salvador da Bahia, Salvador da Bahia - Rio. Nevýhoda je v tom, že si musíte určit předem lety kterýma se poletí a když ho nestihnete máte smolíka. Jinak cestovat busem jedině ve velkých městech jako Rio, Sao, Salvador atd. Co se týče taxi tak tím jsem jela pouze v Riu a na naše poměry je celkem levné. Kuchyně je úžasná obzvláště návštěva curraskarii. Nemoc nás žádná nepotkala, ale pokud pojedete na Amazonku tak je povinné očkování proti žluté zimnici, tetanus, žloutenka a dobré je si naočkovat břišní tyfus a vzít sebou antimalarika. Na každé hygienické stanici to očkují. Nebezpečná havěť- jedině možná termiti v Amazonce a pavouci. Jinak jsme se koupali v Rio Negro, kde byly piraňas a jsme celý.

• Anonym (4)
  • Anonym (9)
aztec 28.05.2008 17:26
na vlastní pěst  

Zdravím všechny cestovatele!
Hodlám v brzké době navštívit s přítelkyní Brazílii se vším všudy, a tak se snažím získat rady a zkušenosti na všech úrovních, tedy i zde. Nejvíce mě zajímají zážitky těch, kteří tuto zemi navštívili osobně na vlastní pěst, nikoliv s CK. Zajímaly by mě jakékoliv informace ohledně místní dopravy (letadlo - vlak - bus - taxi), ubytování, strava, nemoci a zdraví nebezpečná havěť, zejména však počasí na vodopádech Iguazu a v okolí řeky Paraná v listopadu (případně v březnu).
Děkuji předem všem za jakékoliv užitečné informace. ;-)
Co zde zcela určitě nehledám, jsou zkušenosti plážových povalečů. 8-)

• Anonym (6)
  • Anonym (10)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu