A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Brazílie - Diskuze

Původní dotaz

Rio de Janeiro

26.03.2009 23:07:38 | ZIR
ZIR
Ahoj, v marci sme navstivili rio.povodne sme chceli pobudnut len 5-6 dni, a pokracovat juzne na Paraty.no z ria sa jednoducho nedalo odist.letenku, ktora nas vysla na 735 eur sme si zajednali v SKY TRAVEL Kosice.leteli sme z Viedne do Pariza a odtial do Ria spolocnostou AIR FRANCE.Pred nasim odletom sme si urobili mensi plan kde a co chceme navstivit a kde zhruba chceme byvat.samozrejme pred nasim odletom som vela casu travil na nete a zhanal poznatky o brazilii a o Riu.vo vacsine som sa docital o obrovskej kriminalite a o varovaniach ako a comu sa treba vyhnut.tiez som sa docital, ze v riu sa vobec neodporuca jazdit metrom ci mhd nasincom, pretoze je to velmi nebezpecne...po prilete na letisko GIG v Riu, sme nastupili do autobusu, ktory nas zhruba za 80 min doviezol do stvrti CATETE, kde sme vystupili a hladali nas hotel RIAZOR.od zastavky to bolo dve ulicky a nas hotel (batozkarsky) sme v pohodicke nasli.recepcnemu (ovladal AJ) sme vysvetlili, ze sa mienime zdrzat 5 noci a z povodnych 120 RS upravil cenu 3 lozka s kupelnou a ranajkami na 110RS.je to jednoduchy hotel, ale strategicky mimoriadne dobre polozeny.zastavku metra sme mali pod nosom, takze nase presuny po meste sa podstatne zjednodusili.kedze sme dorazili rano, tak este v ten den sme pobehali okolite stvrte FLAMENGO a znamu LAPU.na plaz Flamenga, ktoru neodporucam na kupanie sme to mali cca 10min pesi.kuchyna bola uzasna a navstevovali sme samoobsluzne restauracie typu A QUILO co znamena, ze sa plati za vahu a nie za obsah taniera.samozrejme aj tieto restauracie sa pohybovali v roznych cenach.napr v Catete stalo 100g 2,30 RS, ale uz vo Flamengu a v Lape len 1,60.napoje sa platia zvlast.za kavu som nikdy v riu neplatil.COPACABANU sme mali 4 zastavky metrom od nasho hotela.plaz je uzasna, ale velmi sa zaplavat vdaka vlnam nedalo.na copacabane sa da kupit uplne vsetko ako na akomkolvek letovisku v europe nicim nie je vynimocny ani priamy predaj marihuany a kokainu, ktoreho je vsade dost.IPANEMA je tiez krasna, ale doprava pre nas bola dost komplikovana, kedze sme museli prestupovat na autobus, ale pesi sa z copacabany da pohodlne presunut.hned v prvych momentoch ma toto mesto ocarilo, nemal som ziadne obavy o svoju bezpecnost a v pohodicke som nosil u seba aj vacsi obnos a novy fotak.ludia su naozaj usmiati, napomocni a v pohodicke.pocas nasich 15 dni v riu som nemal ani jednu negativnu skusenost, je mozne, ze sme mali stastie, ale nevyhybali sme sa ziadnej stvrti v ziadnu dennu ci nocnu hodinu.po nociach sme sa flakali a navstevovali sme take miesta, ktore stali za adrenalinovy zazitok.navstevu favely sme ale aj napriek tomu radsej vynechali.je ich tam vsade dost a aj pohlad z dola bol casto "ocarujuci".vecer sme travili vzdy v uliciach kde sa clovek nedokaze nudit.vychadzaju do ulic ilegalny predajcovia jedla a napojov u ktorych sa skvele a za drobne da najest.Churrascaria je pecene maso na roste.v nasej stvrti to najlepsie dokazal upravit negramotny Francesco a vsetko stalo 2RS cola, pivo, masko, guarana...vzdy sa potesil nasej navsteve, pretoze sme sa tam dokazali poriadne napratat, kedze po par skvelych slukoch marisky sme mali obrovsky apetit.vacsinou sme u neho nechali 18-20 RS, ale odchadzali sme naozaj do syta najedeni z masa z lamy zaliate dobrym pivom BRAHMA.tak ako v kazdom velkomeste, tak aj v Riu je velka bieda, no tu ma to aj tak trochu viac zobralo.vela malych deti bosych zobrajuc s vystretou dlanou ukazujuc na brucho mi buchali na svedomie, ale musel som dokazat urobit si odstup od emocii, pretoze po prvom dni by som nemal ani REAL.zobrakov je strasne vela, ale s extremne otravnym som sa nestretol.urcite maju vacsiu vyhodu ako nasinci bez domova, kedze nemusia hladat teplo.lahnu si kdekolvek a spia.policajti maju obrovsky respekt, po informaciach domacich, ktori tvrdili, ze policajtom sa neoplati oponovat a treba slusne strpiet ukon sme aj my pristupovali radsej s odstupom.chodia mimoriadne ozbrojeni v nepriestrelnych vestach a spolujazdec si v sluzobnom voze podopiera ruky o obrovsky samopal asi americkej vyroby.policajtov je vsade vela a delia sa na sivych a modrych.ti sivi skor zabezpecuju dopravu.infrastruktura je perfektne fungujuca oblast v meste.dlhsie ako 5 min sme necakali ani na jeden autobus a dlhsie ako 2 min ani na jeden spoj metra.navstivili sme JARDIM BOTANICO (tropicka botanicka zahrada), zapas na MARACANE fluminese-nacional 3:0, CORCOVADO socha krista, KATEDRALA METROPOLITANA v LAPE, pravidelne COPACABANU plaz a stvrt, IPANEMU, najvacsi mest park na svete FLAMENGO, Gloriu, Botafogo, a vela, vela inych miest.v nedelu rybi trh v Glorii, zazili sme skutocne adrenalinovy nakup travy o druhej rano v LAPE pod ARCOSOM, kde sa zdrziavali ti "krvilacni"zlocinci ktorym ide jedine o vas skalp.snazili sme sa spravat uctivo a slusne dostavalo sa nam to iste.korektne a slusne jednanie.bol som ocareny kvalitne vybavenymi obchodmi a modou v RIU, ktora nepochybne urcuje modny svetovy trend.a skoro som zabudol na zeny... tak zeny v RIU su najkrajsie tvory na svete, maju min o 10cm vyssie polozeny zadok a prsia neskutocne plne a gulate.dokonca menej zien tam nenosi ako nosi podprsenku.ludia su pekni a je jedno ci je to cierny, biely, alebo oranzovy.hovoria, ze v brazilii neexistuje rasizmus a k tomuto nazoru sa urcite priklanam.ked uz nam bolo jasne, ze z ria sa dalej nepohneme majitel hotela nam dal zlavu a platili sme za izbu 99RS na noc.v Riu na AJ mozte uplne zabudnut, okrem batozkarskych hotelov, tam recepcni AJ ovladaju.hovori sa portugalsky, ale spanielcine rozumeju a vlastne mne rozumeli aj slovencine xaxaxaxa.priniesol som si skvely dojem o meste, ktore je vo svete zname brutalitou obrovskou kriminalitou a neviem cim vsetkym este.ja toto mesto odporucam kazdemu a ak vas zaujima kolko penazi potrebujete na takyto vylet, tak vam cestne prehlasujem, ze za 35eur na den nebudete urcite hladovat, nebudete smadni, a budete mat kde zlozit hlavu a osprchovat sa.suma sumarum 35eur x 15 dni +letenka.na akekolvek otazky rad odpoviem.pozdravuje vas ZIR
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Kendy
30.04.2014 07:28 109.81.181.***
Re: rio  

Ahoj,v Riu budeme během MS od 12-22.6.

pepa
15.04.2014 00:37 37.48.41.***
rio  

ahoj!!nebude nekdo v riu na m.s ve fotbale?

Petr
05.02.2014 13:22 85.132.199.***
Re: Rio de Janeiro  

můžete se mi ozvat na mail? petr_kunc@centrum.cz, chtěl bych se vás na něco zeptat. petr

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
13.11.2013 11:43 82.100.30.***
Re: rio de janeiro  

Prosím Vás, můžete mě dát kontakt na Martina v Rio De Janeiru?
Díky
Jan Plaček, e-mail: Zlin.H@seznam.cz

• Anonym (11)
  • Anonym (12)
Luděk
14.10.2013 14:02 194.213.200.***

Peníze nejlépe mít sebou US dolary a vyměnit po příletu ve směnárně na letišti nebo ve městě. Klasickou naší platební kartou se dá platit v podstatě všude - restaurace, obchody, trhy, ale nelze ji použít pro výběr z bankomatu!!!! - tam nám ji to nebralo. Při platbě u obchodníka je potřeba nahlásit kredito - i když se jedná o debetní platební kartu, mají to tam obráceně. To je výhoda člověk nemusí sebou nosit velkou hotovost. V Riu, ale třeba i v Sao Paulu se jízdenka kupuje přímo v městských autobusech, kromě řidiče je tam prodavač, který po nastoupení předními dveřmi prodává lístky a přes turniket vás pustí dále do vozu.

• Anonym (7)
  • Anonym (21)
Neregistrovaný uživatel
13.05.2013 13:27 88.103.121.***

Moc mě zaujalo vaše povídání o Riu a ráda bych se zeptla, kde jste měnil peníze, zda jste platil kartou a zda se platí v autobuse přímo u řidíče
Děkuji TJ

• Anonym (11)
  • Anonym (24)
Martik1973 31.01.2013 14:32
Re: Plan Rio  

Ahojky,
máte prosím někdo kontakt na Ondru - v Riu je momentálně přítel sám a trošku si neví rady.Díky moc

• Anonym (15)
  • Anonym (22)
Jana
15.01.2013 21:57 94.112.236.***

ahoj,
mohla by som ťa poprosiť o mail na Ondru? ja sa chystám do Ria, tak nejaký miestny kontakt by sa hodil. V tých cestopisoch som tonejak bhz nedohladala...
Diky

• Anonym (18)
  • Anonym (22)
Jana
15.01.2013 21:55 94.112.236.***

ahoj,
mohla by som ťa poprosiť o mail na Ondru? ja sa chystám do Ria, tak nejaký miestny kontakt by sa hodil.
Diky

• Anonym (9)
  • Anonym (27)
Věra
24.12.2012 14:08 78.80.205.***
Realy  

Po cestě do Brazílie mi zbylo několik realů. Nemá někdo zájem?
Docev@seznam.cz

• Anonym (13)
  • Anonym (13)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu